Budowa domów w Warszawie – wszystko, co musisz wiedzieć!

Decydując się na budowę domu, w pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiednią działkę. Nie da się ukryć, że tereny w stolicy i jej okolicach należą do jednych z najbardziej prestiżowych, a co za tym idzie – najbardziej kosztownych. Budowa domu jednorodzinnego w Warszawie dla wielu osób może być niemałym wyzwaniem. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, gdy chcemy zlecić budowę domu w Warszawie, a także jaki jest koszt budowy domu w Warszawie i okolicy.

Kompleksowa budowa domów w Warszawie – od czego zacząć?

Do posiadania własnego domu jednorodzinnego z pewnością nie będzie trzeba namawiać większości osób. Jednak to, co może najbardziej przerażać przyszłych Inwestorów, to ilość prac związanych z budową. Decydując się na budowę domu w Warszawie, trzeba wziąć pod uwagę, że będzie to kosztowne przedsięwzięcie. Jeśli budownictwo nie jest naszą mocną strona, warto zlecić budowę domu w Warszawie doświadczonej firmie. Wybór odpowiedniej firmy do budowy domu w Warszawie może uchronić nas przed wieloma niepowodzeniami. Stworzenie wymarzonych czterech kątów może być dużo prostsze, jeśli tylko powierzy się to zadanie profesjonalistom. Dzięki doświadczeniu w branży budowlanej, wybrana firma jest w stanie sprawnie i solidnie przeprowadzić Inwestora przez cały skomplikowany proces budowy.

Na kompleksową budowę domów w Mazowieckiem składa się wiele etapów. W pierwszej kolejności należy posiadać lub zakupić działkę. Warto podkreślić, że w Warszawie i okolicy ceny działek są najdroższe w Polsce. Następnie należy wybrać wymarzony projekt domu, którego ceny są na podobnym poziomie, co w pozostałych miastach. Kolejnym krokiem jest zakup materiałów budowlanych. W tym miejscu warto wziąć pod uwagę, że firmy budowlane mają możliwość wynegocjowania lepszych warunków cenowych na materiały budowlane niż osoba prywatna. Do tego w ich przypadku VAT wynosi jedynie 8% zamiast standardowych 23% (przy budowie domu w systemie gospodarczym). A co za tym idzie, pierwsze wrażenie, że budowa domu z firmą budowlaną wydaje się dużo droższa, może szybko okazać się mylne. Kolejnym aspektem jest wybór firmy do budowy domu w Warszawie. Warto podkreślić, że ceny za poszczególne usługi budowlane w stolicy są wyższe niż w innych miastach Polski i nie jest to jedyne utrudnienie. Problemem jest także długie oczekiwanie na rozpoczęcie prac przez poszczególne ekipy budowlane. Decydując się na budowę domu jednorodzinnego w Warszawie lub okolicy, warto zwrócić uwagę na przyłącza docelowe, do których należy kanalizacja, woda oraz gaz. Należy podkreślić, że w celu wykonania powyższych przyłączy nie wystarczy plan zagospodarowania terenu umieszczony w projekcie budowlanym. Inwestorowi będą potrzebne projekty branżowe stworzone przez odpowiedniego projektanta branżowego. Jest to dodatkowy koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Bez takich projektów nie można jednak wykonać przyłącza, a co za tym idzie – zgłosić budowy do zakończenia.

Budowa domów pod klucz w Warszawie – czy warto wybrać taką opcję?

Jeśli zależy nam na szybkim zakończeniu budowy, możemy zdecydować się na opcję budowy domu pod klucz w Warszawie. Wówczas, wszystkie czynności związane z budową domu można powierzyć doświadczonej firmie. Dzięki temu, można oszczędzić nie tylko swój cenny czas, ale również pieniądze. Warto podkreślić, że nie każda osoba czuje się na siłach, aby zająć się wykończeniem domu. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy zlecenie tego profesjonalnej firmie budowlanej, która kompleksowo wybuduje nasz dom pod klucz.

Koszt budowy domu w Warszawie – czy to się opłaca?

Warto zauważyć, ceny budowy domów z roku na rok rosną. Nie da się ukryć, że wybudowanie takiego samego domu obecnie a jeszcze kilka lat temu może się różnić nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niestety, ale zarówno ceny materiałów budowlanych, jak i usług budowlanych są coraz wyższe. Koszt budowy domu w Warszawie zależny jest od wielu czynników, spośród których najważniejsze to metraż, założenia projektowe, sposób organizacji prac budowlanych oraz ceny materiałów.

Coraz więcej osób decyduje się na budowę domów energooszczędnych w Warszawie. Dużą popularnością cieszą się choćby drewniane domy w Warszawie oraz domy szkieletowe. Porównując ceny budowy domów w stanie deweloperskim w różnych miastach, można zauważyć, że koszt budowy w Warszawie oraz w województwie mazowieckim wcale nie odbiega od kosztów w innych częściach Polski. Mowa tutaj wyłącznie o budowie domu, jeśli doliczymy do tego cenę działki kalkulacje nie wychodzą już tak korzystnie cenowo. Dla porównania, chcąc kupić działkę np. we Wrocławiu, należy nastawić się na ok. 475 zł za m2, w Katowicach 376 zł, natomiast w Warszawie – aż 866 zł.

 

Poprzedni wpis | Następny wpis