Budowa domów we Wrocławiu – co warto wiedzieć?

Decydując się na budowę domu, warto wziąć pod uwagę, że jest to proces wieloetapowy. Przyszłych Inwestorów czekają ważne decyzje do podjęcia, które będą wymagały dobrego przygotowania. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, że w zależności od miasta, ceny materiałów i usług budowlanych mogą się różnić. Planujesz budowę domu w stolicy województwa dolnośląskiego? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, jeśli zamierzasz zlecić budowę domu we Wrocławiu!

Budowa domu we Wrocławiu – od czego zacząć?

Wiele osób marzy o własnym domu, który będzie funkcjonalny i komfortowy. Jednak droga do zakończenia inwestycji bywa czasochłonna. Decydując się na budowę domu jednorodzinnego we Wrocławiu można powierzyć tę kwestię specjalistom. Już na samym początku możemy to zlecić doświadczonej firmie budowlanej domów jednorodzinnych we Wrocławiu, która wykona to w sposób kompleksowy.

Planując budowę domu, należy zacząć od kupienia działki budowlanej. Ceny działek budowlanych we Wrocławiu są zróżnicowane. Ceny metra kwadratowego działki we Wrocławiu wahają się od 360 zł do 450 zł. Dla porównania, w Warszawie cena za metr wynosi około 900 zł.

Jeśli posiadamy już działkę budowlaną, należy skupić się na wyborze projektu domu. Można skorzystać z kolekcji gotowych projektów domów oferowanych przez biura architektoniczne lub powierzyć wykonanie indywidualnego projektu domu. Wybór konkretnego projektu zależy od indywidualnych upodobań Inwestora. Można zdecydować się na funkcjonalne domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrowe, z garażem w bryle budynku lub bez garażu. Jeśli marzymy o domu energooszczędnym należy to uwzględnić na etapie projektu.

Kompleksowa budowa domu we Wrocławiu – na co zwrócić uwagę?

Jeśli zależy nam na kompleksowej budowie domu, możemy to już zlecić  jednej firmie. Zdarza się, że my nie mamy czasu lub wystarczającej wiedzy, aby koordynować przebieg budowy. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego firmie, w której to specjaliści zajmują się przygotowaniem projektu i będą czuwać nad naszą inwestycją aż do zakończenia realizacji.

Budowa domu pod klucz we Wrocławiu to ostatni etap naszej inwestycji. Warto podkreślić, że w każdej fazie budowy towarzyszą nam doświadczeni specjaliści. Wybierając jedną firmę budowlaną możemy zaoszczędzić cenny czas na szukaniu kolejnych wykonawców. Jedna firma zajmie się wszystkim, a my zdobywamy spokój i pewność, że nasz przyszły dom jest w dobrych rękach. Zlecając budowę domu pod klucz we Wrocławiu, zyskujemy szybszą możliwość zamieszkania w nim.  Stan pod klucz to idealne rozwiązanie dla osób, które planują budowę domu, ale za bardzo nie wiedzą od czego zacząć. Zlecenie budowy domu pod klucz doświadczonej firmie budowlanej pozwoli zaoszczędzić wielu sytuacji stresowych związanych z poszczególnymi fazami naszej budowy.

Budowa domów we Wrocławiu – ile to kosztuje?

Z pewnością każdy Inwestor w dolnośląskim zadaje sobie pytanie – ile będzie kosztować postawienie domu? Warto podkreślić, że koszt wybudowania domu może mocno się różnić w zależności od miejsca realizacji inwestycji, rodzaju zabudowy oraz standardu wykończenia budynku.

Cennik budowy domów we Wrocławiu jest niezwykle zróżnicowany. Jest to bowiem zależne od wielu czynników. Koszt budowy domu warunkowany jest choćby przez jakość materiałów wykorzystanych do budowy, a także koszty robocizny. Stawiając na ekologiczne materiały i technologie, to z pewnością koszt budowy naszego domu będzie relatywnie wyższy. Co interesujące, z roku na rok koszty budowy domów rosną. Wynika to z faktu, że wzrosły zarówno ceny materiałów budowlanych, jak i ceny usług budowlanych. Zawsze warto porównywać ceny materiałów oraz ofertę firm budowlanych, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję. Warto zwrócić uwagę, że wybór najtańszej opcji nie idzie często w parze z dobrą jakością wykonania.

Analizując cenniki budowy domów we Wrocławiu można stwierdzić, że ceny są zróżnicowane. Szacuje się jednak, że średni koszt budowy energooszczędnego domu jednorodzinnego o powierzchni 100 m2 w stanie deweloperskim wynosi średnio 350 000 zł. Do tej kwoty należy doliczyć koszt wykończenia pod klucz, który zależy od rodzaju oraz jakości użytych materiałów.

Poprzedni wpis | Następny wpis