Dom jednorodzinny czy mieszkanie – co warto wiedzieć?

Chyba śmiało, można pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie branża nieruchomości w ostatnim czasie stanowi jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki. Kupujemy mieszkania, budujemy domy, sprzedajemy działki oraz podejmujemy wiele innych działań, które nie tylko pozwalają na posiadanie swoich czterech kątów, ale również na doskonałą inwestycję. Mimo tego, że na każdym kroku możemy spotkać nowe budynki czy dopiero co powstałe osiedla domów jednorodzinnych, to nadal w naszym kraju mówi się o deficycie mieszkaniowym.

Nowoczesny dom jednorodzinny czy mieszkanie?

Deweloperzy budujący wielorodzinne budynki mieszkalne sprzedają swoje nieruchomości, jeszcze zanim powstanie chociaż jedno mieszkanie. Taki popyt sprawia, że coraz częściej musimy liczyć się z tym, że na naszym osiedlu będzie mieszkało kilkaset, a nawet kilkadziesiąt tysięcy innych osób, co znacząco wpłynie na komfort życia. Nawet jeżeli wybierzemy duże mieszkanie z tarasem, to i tak, musimy pamiętać o tym, że sąsiad z góry lub z naprzeciwka, zawsze będzie widział, jak spędzamy czas. Chęć posiadania pewnego rodzaju prywatności oraz bardzo wysokie ceny mieszkań sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na budowę domu. W związku z tym pojawia się wiele pytań. Co zrobić, aby wpisać plan domu jednorodzinnego na małą działkę? Gdzie znaleźć projekty domów jednorodzinnych z kosztorysem? A także wiele innych dylematów związanych z wyborem firmy budowlanej. W dalszej części przedstawiamy wiele ważnych wskazówek związanych z tym zagadnieniem.

Domy jednorodzinne – najważniejsze wskazówki na temat budowy i projektu

Chociaż na każdym kroku możemy spotkać projekty domów jednorodzinnych, to należy pamiętać, że dane propozycje powstały w oparciu o ogólne wytyczne oraz oczekiwania. Z tego względu już na samym początku należy określić, z jakiego rozwiązania chcemy skorzystać. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasz dom był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, wówczas dobrze jest sięgnąć po indywidualne projekty domów jednorodzinnych z poddaszem, garażem itp. Gdy natomiast nie przeszkadza nam to, że ktoś jeszcze może posiadać nieruchomość w takim stylu, można skorzystać z gotowych rozwiązań. Gotowe projekty domów jednorodzinnych możemy znaleźć na wielu stronach profesjonalnych firm.

Projekt domu dla 5 osobowej rodziny, plan domu jednorodzinnego dla 3 osób – bez względu na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, w kolejnym kroku, powinniśmy znaleźć profesjonalistów, którzy pomogą nam urzeczywistnić nasze marzenia o własnych czterech kątach. Dobrym rozwiązaniem jest to, aby wybierać firmę, która gwarantuje kompleksowe usługi. Dzięki temu zyskamy pewność, że ekipa budowlana będzie wiedziała, co i jak dokładnie powinno wyglądać.

Projekt domu jednorodzinnego a czas budowy

Kolejna kwestia, którą należy rozważyć, to czas budowy domu. Wbrew pozorom na rynku budowlanym pojawia się coraz więcej nowych technologii, które mogą skrócić okres realizacji, bez większego nakładu finansowego. Budowa domu jednorodzinnego tradycyjnymi sposobami np. przy użyciu bloczków betonowych może trwać aż do roku. Wykorzystanie technologii SYSTEM 3E skraca ten czas, nawet do 3 miesięcy. Dzięki innowacyjnej możliwości wznoszenia ścian nie potrzebujemy docieplenia oraz nie generujemy żadnych odpadów, co znacząco ogranicza dodatkowe koszty.

Rozwój nowoczesnych technologii znacząco wpływa na każdy aspekt naszego życia i chociaż przyzwyczajeni jesteśmy do klasycznych betonowych lub ceglanych domów, warto poznać i porównać inne możliwości. Takie podejście z pewnością pozwoli nam na to, aby wymarzona nieruchomość wyróżniała się nie tylko funkcjonalnością, ale również nowoczesnością, a także mniejszym nakładem finansowym.

Przy wybieraniu projektu domu jednorodzinnego, warto pamiętać także o tym, aby realnie określić nasze oczekiwania względem ilości pomieszczeń. Czasami chcemy zabudować każdy metr działki, a później i tak nie korzystamy ze wszystkich pokoi i składzików.

Poprzedni wpis | Następny wpis