fbpx
20.06.2022 | 4 min. czytania Pobierz PDF

budujemydom.pl: Wymarzony dom w trzy miesiące? Z DOM 3E to możliwe!

Marzysz o własnym domu, ale nie chcesz spędzić najlepszych lat życia na placu budowy? Nie rezygnuj z planów! Postaw na nowe technologie, które zdobyły uznanie w całej Europie. Dzięki DOM 3E zbudujesz ekologiczny, efektywny energetycznie i ekonomiczny w utrzymaniu dom nawet w trzy miesiące.

Średni czas budowy domu – liczony od wbicia pierwszej łopaty do momentu przeprowadzki – wynosi w Polsce od dwóch do nawet trzech lat. Powodem tego jest stosowanie przestarzałych technologii, które niewiele różnią się od rozwiązań z XIX wieku. Wyzwaniem dla inwestorów jest konieczność zabiegania o coraz trudniej dostępne ekipy, z których każda odpowiada za inny etap budowy. Co więcej, w polskich warunkach pogodowych osiągnięcie poszczególnych etapów wiąże się zwykle z przestojami lub przerwami technologicznymi.

Innowacyjne elementy z perlitu

Przy rosnących kosztach materiałów i energii, coraz więcej osób obawia się „utknięcia” na placu budowy bez możliwości zakończenia inwestycji w założonym terminie i budżecie. Tymczasem wymarzony dom można zbudować bardzo szybko, w zaledwie trzy miesiące zamykając stan surowy budynku. Jak to możliwe? Rozwiązaniem są technologie, które znacząco przyspieszają proces budowy. Doskonałym przykładem jest polska firma DOM 3E, wykorzystująca na szeroką skalę autorskie elementy konstrukcyjne z ekspandowanego perlitu i spoiw mineralnych.

Czym jest perlit? To naturalnie występująca skała pochodzenia wulkanicznego, posiadająca doskonałe właściwości termoizolacyjne. To właśnie z niej powstają innowacyjne elementy konstrukcyjne, stosowane przez DOM 3E. Kształt elementów nawiązuje do specyficznego kąta pochylenia tzw. stożka Morse’a, co prowadzi do uzyskania powierzchni samokotwiących się w ścianie. Brzmi skomplikowanie? W praktyce oznacza to, że dla ekipy DOM 3E wznoszenie ścian niewiele różni się od budowy z klocków lego – perlitowe elementy budowlane nie wymagają stosowania zaprawy murarskiej.

Eksperci od szybkiej budowy

Ważnym atutem elementów 3E jest znaczące przyspieszenie procesu budowy – ściany domu o powierzchni 150 metrów kw. powstają w zaledwie jeden dzień. Efekt idealnie równej ściany, spełniającej restrykcyjne normy termoizolacyjne, osiągany jest po położeniu tynku z klejem i siatką, bez montowania i zacierania styropianu. Brak zaprawy i dodatkowego docieplenia – w połączeniu ze śladową absorpcją wody przez perlit – sprawia, że inwestycje mogą być realizowane przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe.

Montaż perlitowych elementów, fot. DOM 3E

Klienci DOM 3E mogą wybierać z szerokiej oferty projektów: od 35-metrowych domków letniskowych po wille o powierzchni ponad 300 metrów kw. Oczywiście istnieje też możliwość dostosowania własnego projektu do technologii 3E. Inwestor otrzymuje profesjonalne wsparcie na każdym etapie – od prac projektowych, przez proces budowy, po dopełnienie niezbędnych formalności po zakończeniu inwestycji. Szybkie tempo budowy i ograniczenie odpadów materiałów do minimum pozwala precyzyjnie oszacować koszt inwestycji przed jej rozpoczęciem.

Jakość i trwałość na dziesięciolecia

Oczywiście wybierając technologię należy wziąć pod uwagę nie tylko szybkość budowy, ale też jakość i koszt eksploatacji budynku w kolejnych dziesięcioleciach. Także w tym obszarze oferta DOM 3E nie pozostawia wątpliwości. Jednowarstwowe ściany z naturalnego perlitu są bowiem znacznie trwalsze i zdrowsze w eksploatacji niż mur pokryty ropopochodnym styropianem. Perlit przepuszcza parę wodną i tym samym pozwala domowi oddychać.

SYSTEM 3E – właściwości, fot. DOM 3E

Paroprzepuszczalność ścian z perlitu wpływa też na ich trwałość. Pamiętajmy, że rozwiązania wielowarstwowe są doskonałym środowiskiem dla szkodliwych mikroorganizmów, które mogą się łatwo rozwinąć w wyniku uszkodzenia którejkolwiek warstwy (np. stosunkowo delikatnego styropianu). Co więcej, wykroplenia pary wodnej na połączeniu ocieplenia z murem mogą też skutkować zawilgoceniem przegród, degradacją materiału ściennego oraz utratą parametrów termoizolacyjnych. Ten problem w praktyce nie istnieje w przypadku ścian jednowarstwowych.

Dom ekologiczny, ekonomiczny i efektywny energetycznie

Poza jakością oraz efektywnością kosztową i energetyczną, w budownictwie coraz większą rolę odgrywa ekologia. Tu również warto zwrócić uwagę na technologię stosowaną przez DOM 3E. W trakcie realizowanych inwestycji firma ogranicza do minimum wykorzystanie ciężkiego sprzętu, a jej zużycie wody jest ponad czterokrotnie mniejsze niż w przypadku wykonawców stosujących tradycyjne rozwiązania. Odpady z budowy, których ilość jest wielokrotnie mniejsza niż przy innych technologiach, mogą być w całości poddane recyklingowi.

Zalety technologii 3E poznali już inwestorzy z kluczowych europejskich rynków – od Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, po Holandię i Szwecję. Przekonali się, że budowa domu nie musi wiązać się z miesiącami niepewności, doglądaniem kolejnych ekip czy sprowadzaniem coraz trudniej dostępnych materiałów. Nowe technologie i sprawdzeni partnerzy z DOM 3E sprawiają bowiem, że w trzy miesiące można zamknąć kluczowy etap inwestycji, by przez kolejne lata cieszyć się ekologicznym, ekonomicznym w utrzymaniu i efektywnym energetycznie domem.

Link do publikacji: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-energooszczedne-i-pasywne/a/101965-wymarzony-dom-w-trzy-miesiace-z-dom-3e-to-mozliwe

Prasa

28.02.2022 | 4 min. czytania

Forbes: Klimatyczna rewolucja w budownictwie

W najbliższych latach o konkurencyjności nieruchomości decydować będzie ich wpływ na środowisko, a konkretnie… zerowy wpływ. Inwestorzy i zarządzający budynkami już teraz mierzą ich ślad węglowy oraz szukają technologii, które pozwalają zmniejszyć ryzyko klimatyczne.

Więcej +
20.06.2022 | 4 min czytania

budujemydom.pl: Wymarzony dom w trzy miesiące? Z DOM 3E to możliwe!

Marzysz o własnym domu, ale nie chcesz spędzić najlepszych lat życia na placu budowy? Nie rezygnuj z planów! Postaw na nowe technologie, które zdobyły uznanie w całej Europie. Dzięki DOM 3E zbudujesz ekologiczny, efektywny energetycznie i ekonomiczny w utrzymaniu dom nawet w trzy miesiące.

Więcej +

Pisali o nas

Pisali o nas

| min. czytania Pobierz PDF

Budujemy w zgodzie z EKO