fbpx
08.03.2021 | 1 min. czytania Pobierz PDF

Eurobuild Poland: Klucz do Leśnej Awangardy

Kampinos Development zakończył realizację inwestycji Leśna Awangarda w Lipkowie koło Warszawy. Osiedle składa się z 20 domów w zabudowie bliźniaczej. Budynki wykonano w technologii wykorzystującej moduły z perlitu.

Leśna Awangarda powstała w okolicach Kampinoskiego Parku Narodowego. Sprzedaż została już zakończona. Po uzyskaniu przez inwestora pozwolenia na użytkowanie, rozpoczęło się przekazywanie mieszkańcom kluczy do domów.

Leśna Awangarda jest osiedlem zbudowanym w oparciu o technologię opracowaną przez polską spółkę SYSTEM 3E. Wykonane z perlitu elementy łączy się ze sobą bez użycia zaprawy. Jeden mkw. ściany powstaje w ciągu 45 minut. Tak szybkie tempo pozwala na przyspieszenie realizacji i ograniczenie kosztów.

Dzięki elementom 3E zrealizowaliśmy inwestycję w rekordowym tempie. Mogliśmy pracować także w trudnych warunkach pogodowych – wyjaśnia Piotr Budnik, wiceprezes SYSTEM 3E.

Przy zastosowaniu technologii SYSTEM 3E zużycie wody jest czterokrotnie mniejsze niż przy wykorzystaniu tradycyjnych technologii. Poziom wytwarzanych w trakcie budowy odpadów zmniejszono aż o 80 proc., a cały zastosowany materiał może być w całości poddany recyklingowi.

Publikacja dostępna na eurobuildcee.com

Prasa

28.02.2022 | 4 min. czytania

Forbes: Klimatyczna rewolucja w budownictwie

W najbliższych latach o konkurencyjności nieruchomości decydować będzie ich wpływ na środowisko, a konkretnie… zerowy wpływ. Inwestorzy i zarządzający budynkami już teraz mierzą ich ślad węglowy oraz szukają technologii, które pozwalają zmniejszyć ryzyko klimatyczne.

Więcej +
08.03.2021 | 1 min czytania

Eurobuild Poland: Klucz do Leśnej Awangardy

Kampinos Development zakończył realizację inwestycji Leśna Awangarda w Lipkowie koło Warszawy. Osiedle składa się z 20 domów w zabudowie bliźniaczej.

Więcej +

Pisali o nas

Pisali o nas

| min. czytania Pobierz PDF

Budujemy w zgodzie z EKO