fbpx
13.12.2020 | 3 min. czytania Pobierz PDF

Focus: SYSTEM 3E: nowoczesny dom w zasięgu ręki

Dom ma w polskiej kulturze ogromne znaczenie. To bezpieczna przystań, kojarząca się ze spokojem, intymnością i życiem rodzinnym, dlatego budowa domu jest zawsze dużym wyzwaniem. Szukając innowacyjnego rozwiązania, które umożliwi skrócenie czasu budowy, warto zastanowić się nad skorzystaniem z SYSTEM 3E, technologii, którą w swojej pracy wykorzystuje firma budowlana DOM 3E.

Co wyróżnia technologię SYSTEM 3E?

SYSTEM 3E to innowacyjna technologia budowlana, dzięki której dom, do stanu deweloperskiego, można zbudować w bardzo krótkim czasie (3 – 6 miesięcy). Dlaczego? Ściany budynków stawiane są z wykorzystaniem elementów 3E, których fundamentalnym komponentem jest perlit. Dzięki szczegółowo dopracowanym kształtom, elementy 3E są łączone bez używania zaprawy. W konsekwencji, wznoszenie ścian zajmuje niewiele czasu – ten etap budowy domu może być zrealizowany nawet w 1 dzień. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że ściana budynku wykonana z elementów 3E nie musi być docieplana. Dzieje się tak z uwagi na to, że perlit, będący głównym budulcem elementów ściennych, to minerał pochodzący z natury, który cechuje się świetnymi własnościami izolacyjnymi. Zastosowanie perlitu w SYSTEM 3E ma jeszcze jedną zasadniczą zaletę – dzięki temu rozwiązaniu dom jest chroniony przed problematyczną obecnością pleśni czy grzybów.

Jakie są podstawowe zalety technologii SYSTEM 3E?

Technologia SYSTEM 3E zdecydowanie wyróżnia się na rynku i powinna zwrócić uwagę inwestorów, którym przede wszystkim zależy na czasie. Szybka budowa domu bardzo często staje się koniecznością, zwłaszcza jeśli chce się zminimalizować wydatki związane z najmem mieszkania. Jednak redukcja czasu budowy to tylko jedna z zalet rozwiązania, którym jest SYSTEM 3E. Co jeszcze sprawia, że ta technologia to innowacja na rynku budowlanym?

Domy budowane w SYSTEM 3E to budynki energooszczędne. Znakomita izolacja termiczna pozytywnie przekłada się na koszty utrzymania budynku. Na tym jednak nie koniec – termoizolacja zapewnia mieszkańcom komfort użytkowania domu, zarówno w czasie wysokich, jak i niskich temperatur na zewnątrz, co w polskich warunkach klimatycznych ma szczególne znaczenie, zwłaszcza podczas lata oraz zimy. SYSTEM 3E gwarantuje również dobrą izolację dźwiękową, zabezpieczając mieszkańców przed uciążliwymi hałasami. Dom powinien być miejscem spokojnego odpoczynku, co w praktyce mogą uniemożliwiać hałasy z zewnątrz, dlatego ta cecha SYSTEM 3E zdecydowanie zasługuje na uwagę inwestorów.

Technologia SYSTEM 3E jest także bardzo ciekawym rozwiązaniem dla alergików. Warto zaznaczyć, że ważną cechę SYSTEM 3E stanowi odporność na wilgoć – to innowacyjne rozwiązanie pozwala parze wodnej na przedostawanie się poza budynek. System 3E, dzięki możliwości zrezygnowania z zaprawy w łączeniu elementów 3E oraz docieplania ścian eliminuje konieczność ponoszenia nakładów finansowych na te elementy budowy domu.

Jak wygląda proces budowy domu z firmą DOM 3E?

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie. Firma DOM 3E nie tylko korzysta z innowacyjnej technologii budowlanej, ale również wspomaga klientów w dopełnieniu niezbędnych formalności oraz oferuje wsparcie w zakresie uzyskania niezbędnych funduszy, proponując pomoc ekspertów, którzy są w stanie przedstawić inwestorowi szeroki zakres możliwych instrumentów finansowych. Dodatkowo, istnieje możliwość zaprojektowania i wykonania prac związanych z zagospodarowaniem przydomowego ogrodu. Klient, kierując się własnymi potrzebami, może zdecydować się na jeden z gotowych projektów domów HomeKONCEPT, wspólnie wypracować projekt architektoniczny z architektem DOM 3E lub dostarczyć własny projekt budynku.

Artykuł dostępny na www.focus.pl

Prasa

28.02.2022 | 4 min. czytania

Forbes: Klimatyczna rewolucja w budownictwie

W najbliższych latach o konkurencyjności nieruchomości decydować będzie ich wpływ na środowisko, a konkretnie… zerowy wpływ. Inwestorzy i zarządzający budynkami już teraz mierzą ich ślad węglowy oraz szukają technologii, które pozwalają zmniejszyć ryzyko klimatyczne.

Więcej +
13.12.2020 | 3 min czytania

Focus: SYSTEM 3E: nowoczesny dom w zasięgu ręki

Dom ma w polskiej kulturze ogromne znaczenie. To bezpieczna przystań, kojarząca się ze spokojem, intymnością i życiem rodzinnym, dlatego budowa domu jest zawsze dużym wyzwaniem.

Więcej +

Pisali o nas

Pisali o nas

| min. czytania Pobierz PDF

Budujemy w zgodzie z EKO