fbpx
24.03.2021 | 2 min. czytania Pobierz PDF

housemarket.pl: DOM 3E z projektami domków do 35 mkw.

Spółka DOM 3E wprowadza na rynek dziewięć projektów całorocznych domów wypoczynkowych o powierzchni 35 m kw. Ich wzniesienie nie wymaga pozwolenia na budowę. W projekt zainwestował piłkarz Grzegorz Krychowiak. 

To odpowiedź na potrzeby klientów, którzy w czasie pandemii w jeszcze większym stopniu poszukują możliwości pracy i odpoczynku poza miastem – przekonuje Piotr Budnik, wiceprezes DOM 3E.

Projekty domów realizowane są w technologii SYSTEM 3E, która pozwala optymalizować proces budowy, znacznie obniżyć koszty oraz przyspieszyć realizacje. 3E wykorzystuje opatentowany polski produkt – elementy z naturalnego minerału, jakim jest perlit. Elementy łączą się ze sobą metodą klik-klik, umożliwiając bezspoinową budowę ścian, wykluczającą szkodliwe substancje chemiczne. Doskonałe właściwości termoizolacyjne perlitu pozwalają również na zrezygnowanie z dodatkowego docieplenia. To szczególnie istotne w dobie rosnących cen materiałów budowlanych.

 – Budowa całorocznego domu wypoczynkowego w technologii SYSTEM 3E zajmuje od 14 do 30 dni. Oprócz projektu budowlanego i materiałów oferujemy kompleksową obsługę całej inwestycji, obejmującą jej profesjonalny nadzór oraz partnerskie doradztwo. W czasie pandemii widzimy po stronie klientów ogromne zainteresowanie szybką realizacją projektów, umożliwiających nie tylko pracę zdalną, ale też pełne wykorzystanie sezonów rekreacyjnych. To trwały trend, który z całą pewnością nie osłabnie po ustaniu obecnych obostrzeń – uważa Piotr Budnik, wiceprezes DOM 3E.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami budynki parterowe o charakterze rekreacji indywidualnej, których powierzchnia nie przekracza 35 m kw., nie wymagają pozwolenia na budowę. Ułatwia to realizację projektu domku całorocznego, umożliwiającego wypoczynek zarówno latem, jak i zimą. Minimalna powierzchnia działki potrzebna do zbudowania takiego domku wynosi 500 m kw. Przed rozpoczęciem budowy należy dokonać zgłoszenia robót budowlanych w odpowiednim urzędzie, poprzez wypełnienie krótkiego wniosku oraz dokonanie niewielkiej opłaty.

Całą ofertę domów zaprojektowaliśmy tak, by dać klientom możliwie szeroki wybór form, stylów i funkcjonalności. W zależności od usytuowania działki i indywidualnych upodobań, klienci mogą wybierać różnorodne bryły – od klasycznych po bardzo nowoczesne. W każdym przypadku konstrukcja jest równie trwała, odporna na wilgoć, grzyby i pleśnie. Użyta technologia eliminuje wpływ gryzoni i owadów na trwałość budynku. Bardzo ważny jest dla nas aspekt środowiskowy, dlatego minimalizujemy zużycie wody i produkcję odpadów. Cały zastosowany materiał może być w całości poddany recyklingowi – dodaje Piotr Budnik.

Ambasadorem i jednym z inwestorów technologii jest Grzegorz Krychowiak, polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Reprezentacji Polski i w klubie Lokomotiw Moskwa. Jego ulubionym projektem domku jest SEVILLA – interesująca konstrukcja z antresolą oraz imponującym przeszkleniem. Koszt budowy domu o powierzchni 35 m kw. w technologii SYSTEM 3E rozpoczyna się od 86 tys. zł

 

Publikacja dostępna na housemarket.pl

Prasa

28.02.2022 | 4 min. czytania

Forbes: Klimatyczna rewolucja w budownictwie

W najbliższych latach o konkurencyjności nieruchomości decydować będzie ich wpływ na środowisko, a konkretnie… zerowy wpływ. Inwestorzy i zarządzający budynkami już teraz mierzą ich ślad węglowy oraz szukają technologii, które pozwalają zmniejszyć ryzyko klimatyczne.

Więcej +
24.03.2021 | 2 min czytania

housemarket.pl: DOM 3E z projektami domków do 35 mkw.

Spółka DOM 3E wprowadza na rynek dziewięć projektów całorocznych domów wypoczynkowych o powierzchni 35 m kw. Ich wzniesienie nie wymaga pozwolenia na budowę. W projekt zainwestował piłkarz Grzegorz Krychowiak. 

Więcej +

Pisali o nas

Pisali o nas

| min. czytania Pobierz PDF

Budujemy w zgodzie z EKO