fbpx
31.03.2022 | 3 min. czytania Pobierz PDF

propertyjournal.pl: SYSTEM 3E działa już na holenderskim rynku budowlanym

Po udanym wejściu na rynek hiszpański SYSTEM 3E kontynuuje ekspansję zagraniczną i rozpoczyna pierwszy projekt w Niderlandach. W okolicach Amsterdamu ruszyła budowa domu o powierzchni prawie 100 m kw. realizowanego w technologii 3E.

SYSTEM 3E jest polską innowacją, która umożliwia błyskawiczne wznoszenie ścian w oparciu o elementy konstrukcyjne z perlitu. Budowa pierwszego na holenderskim rynku domu w tej technologii rozpoczęła się w marcu 2022 roku. Projekt został wykonany i zaadaptowany do oferowanych przez 3E rozwiązań przez lokalnego architekta, a bryła powstającego budynku będzie harmonijnie współgrać z obowiązującymi w okolicy założeniami urbanistycznymi.

– Inwestycją na bardzo konkurencyjnym rynku holenderskim po raz kolejny udowadniamy, że w oparciu o SYSTEM 3E możliwa jest realizacja najbardziej wymagających projektów. Widzimy ogromne zainteresowanie technologią 3E na kolejnych europejskich rynkach – od Hiszpanii, przez Wielką Brytanię, po Holandię, Szwecję i Niemcy. Stale poszerzamy grono współpracujących z nami architektów, konstruktorów i inwestorów, którzy poszukują dostępnych cenowo i odpowiedzialnych środowiskowo rozwiązań, gwarantujących najwyższą jakość wykonania – deklaruje Dariusz Lewandowski, prezes SYSTEM 3E.

SYSTEM 3E realizuje strategię rozwoju na europejskich rynkach budowlanych. W lutym br. rozpoczęła się budowa pierwszego domu w tej technologii w Hiszpanii. W dniu 21 marca z Zakładu Produkcyjnego SYSTEM 3E w Radomsku wyruszył transport na drugą budowę w Hiszpanii, a przed końcem marca zaplanowana jest wysyłka materiałów na kolejną inwestycję. Spółka szacuje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy w samej Hiszpanii powstanie około 30 domów w technologii SYSTEM 3E.

– Nasi partnerzy z całej Europy są pod ogromnym wrażeniem możliwości, jakie oferuje technologia 3E. Mamy realną odpowiedź na wyzwania, jakimi są rosnące w skali świata ceny materiałów budowlanych, konieczność szybkiego odejścia w budownictwie od ropopochodnych produktów, a także brak wykwalifikowanych rąk do pracy. Podczas dnia otwartego w Holandii zaprezentowaliśmy płytę fundamentową z pierwszą warstwą elementów 3E. Następnego dnia inwestor wraz z druga osobą, niemający wcześniej doświadczenia budowlanego, ułożył w tym samym miejscu ścianę o długości 10 m i wysokości 3 m. I to bez pomocy ze strony profesjonalnej ekipy – dodaje Piotr Budnik, wiceprezes SYSTEM 3E.

Z uwagi na swoje położenie Holandia już dziś odczuwa skutki gwałtownych zmian klimatycznych. Dlatego w 2030 roku rząd Królestwa Niderlandów planuje osiągnąć poziom emisji CO2 o 49 proc. niższy niż w 1990 roku. Restrykcyjne regulacje, nastawione na radykalne obniżenie emisji i wykorzystania szkodliwych substancji chemicznych, m.in. per- i polifluoroalkilowych (PFAS), dotyczą całej gospodarki. Stanowią one jednak spore wyzwanie finansowe i technologiczne dla holenderskiej branży budowlanej.

– Technologia 3E daje wolność. Pozwala budować domy, osiedla i budynki użyteczności publicznej. SYSTEM 3E jest odpowiedzią na potrzeby naszego rynku i nowe regulacje dotyczące obniżenia śladu węglowego, ochrony środowiska i wykorzystania naturalnych surowców o wyjątkowych właściwościach termoizolacyjnych. Polecam tę technologię zwłaszcza wykonawcom ze względu na prostotę i szybkość budowy – do wznoszenia ścian nie potrzeba zaprawy, a elementy łączą się ze sobą jak klocki, zatem nie jest potrzebna wykwalifikowana ekipa murarska – podsumowuje Justin Klunder, inwestor z Niderlandów.

Holandia jest jednym z najlepiej rozwiniętych i najbardziej konkurencyjnych rynków mieszkaniowych w Europie. W kraju zamieszkiwanym przez około 18 mln ludzi brakuje obecnie około 330 tys. domów i mieszkań. Wyzwaniem pozostają także rosnące ceny nieruchomości – tylko w ubiegłym roku koszt pozyskania domu w Holandii wzrósł o około 15 proc. rok do roku, zaś w tym roku prognozowany jest dalszy wzrost cen o ponad 12 proc. Odpowiedzią na to wyzwanie ma być m.in. plan finansowania w Holandii budowy 1 mln nowych dostępnych cenowo domów i mieszkań do 2031 roku.

Artykuł dostępny na propertyjournal.pl

Prasa

28.02.2022 | 4 min. czytania

Forbes: Klimatyczna rewolucja w budownictwie

W najbliższych latach o konkurencyjności nieruchomości decydować będzie ich wpływ na środowisko, a konkretnie… zerowy wpływ. Inwestorzy i zarządzający budynkami już teraz mierzą ich ślad węglowy oraz szukają technologii, które pozwalają zmniejszyć ryzyko klimatyczne.

Więcej +
31.03.2022 | 3 min czytania

propertyjournal.pl: SYSTEM 3E działa już na holenderskim rynku budowlanym

W okolicach Amsterdamu ruszyła budowa domu o powierzchni prawie 100 m kw. realizowanego w technologii 3E.

Więcej +

Pisali o nas

Pisali o nas

| min. czytania Pobierz PDF

Budujemy w zgodzie z EKO