fbpx
31.01.2022 | 2 min. czytania Pobierz PDF

wnp.pl: SYSTEM 3E wyemituje akcje. Swoje udziały ma już Grzegorz Krychowiak

Firma System 3E, która oferuje technologie budowy domów na bazie elementów z naturalnego perlitu, zapowiada wejście na giełdę, które poprzedzi emisja skierowana do inwestorów społecznościowych.

  • Crowdfutnding udziałowy ma poprzedzić debiut firmy System 3E na giełdzie, który planowany jest na 2023 rok.
  • Autorska technologia firmy pozwala, według jej deklaracji, na wzniesienie 1 mkw. ściany w 4,5 minuty, a cały proces przypomina układanie klocków.
  • Ambasadorem marki jest piłkarz Grzegorz Krychowiak, znany z występów reprezentacji Polski.

System 3E przedstawił plany dotyczące dalszego rozwoju. Firma zamierza wykorzystać najbliższy czas na zbudowanie skali, a do końca 2023 planuje debiut na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wcześniej wyemituje akcje w ramach crowdfundingu udziałowego.

Autorska technologia firmy pozwala, według jej deklaracji, na wzniesienie 1 mkw. ściany w 4,5 minuty. Elementy 3E wykonane są z naturalnej skały wulkanicznej, perlitu i dzięki nawiązaniu do specyficznego pochylenia stożka Morse’a łączą się bez zaprawy czy kleju, na zasadzie metody „klik-klik” – cały proces przypomina budowę, jak z klocków. Producent zapewnia przy tym, że jego ściany nie wymagają już docieplania.

Właściwości perlitu (niepalność, odporność na grzyby oraz wysoki stopień termoizolacji – najcieplejszy dostępny materiał w UE) sprawiają, że budynki są ekologiczne, ekonomiczne i energooszczędne. Ściany 3E można wznosić 365 dni w roku, w każdych warunkach atmosferycznych.

Firma działa już za granicą

W technologii System 3E realizowanych jest niemal 30 projektów, a na rok 2022 zakontraktowano budowy o wartości przekraczającej 30 mln zł. Spółka celuje w portfel zamówień na 2023 r. o wartości 100 mln zł. Docelowo 3E chce budować kilkaset domów rocznie.

Celem firmy jest wzmocnienie rozpoznawalności i świadomości marek u potencjalnych odbiorców i inwestorów. W związku z tym spółka rozszerzyła swoją działalność o świadczenie kompleksowej usługi budowy domu (poprzez spółkę DOM 3E) i nawiązała współpracę z Extradomem –portalem z usługami projektowymi. DOM 3E jest jedynym partnerem Extradom w zakresie realizacji projektów domów od 150 mkw.

Obecnie w Polsce nie można wskazać lidera w budowie domów jednorodzinnych, co potwierdzają przeprowadzone przez nas badania. Jest to rynek o wysokiej dynamice wzrostu i długoterminowych perspektywach rozwoju, ale jednocześnie bardzo rozdrobniony. Mając technologię umożliwiającą budowanie szybko, łatwo, ekologicznie i bezpiecznie, chcemy stworzyć największą i najbardziej rozpoznawalną markę w kraju, a następnie szerzej ruszyć za granicę. Pierwsze projekty międzynarodowe są już zresztą za namipowiedział Dariusz Lewandowski, prezes System 3E.

źródło: wnp.pl

Prasa

28.02.2022 | 4 min. czytania

Forbes: Klimatyczna rewolucja w budownictwie

W najbliższych latach o konkurencyjności nieruchomości decydować będzie ich wpływ na środowisko, a konkretnie… zerowy wpływ. Inwestorzy i zarządzający budynkami już teraz mierzą ich ślad węglowy oraz szukają technologii, które pozwalają zmniejszyć ryzyko klimatyczne.

Więcej +
31.01.2022 | 2 min czytania

wnp.pl: SYSTEM 3E wyemituje akcje. Swoje udziały ma już Grzegorz Krychowiak

Firma System 3E, która oferuje technologie budowy domów na bazie elementów z naturalnego perlitu, zapowiada wejście na giełdę, które poprzedzi emisja skierowana do inwestorów społecznościowych.

Więcej +

Pisali o nas

Pisali o nas

| min. czytania Pobierz PDF

Budujemy w zgodzie z EKO