Projekt domu BOHO

Całosezonowy domek letniskowy bez pozwolenia!

Działki rekreacyjne od wielu lat cieszą się niemalejącą popularnością wśród Polaków. Grunty te zazwyczaj zlokalizowane są na peryferiach dużych miast, zapewniając tym samym ciszę i spokój korzystającym z nich działkowiczom. Jednak, aby w pełni móc cieszyć się zaletami ogródków działkowych, warto rozważyć wybudowanie na nich małej nieruchomości, która pozwoli korzystać z nich przez cały rok.

Fenomen działek RODOS

RODOS to żartobliwe określenie Rodzinnych Ogródków Działkowych Ogrodzonych Siatką, które w naturalny sposób kojarzy się z grecką wyspą o tej samej nazwie. I chociaż skrót ten wśród wielu ludzi wywołuje złośliwe komentarze, to ogródkom działkowym nie można odmówić wielu zalet. Ich właściciele mogą wykorzystywać swoje grunty w celach rekreacyjnych, wypoczynkowych, a nawet jako mini ogródki, gdzie uprawiane będą warzywa.

Ich największą zaletą jest możliwość swobodnego wypoczynku w cichym i zacisznym miejscu. RODOS’y zlokalizowane są między innymi w podmiejskich dzielnicach, w okolicach lasów państwowych lub w specjalnie wydzielonych strefach zielonych dużych miast. Dzięki temu zapewniają one swoim właścicielom możliwość odizolowania się od codziennego zgiełku.

Kolejną zaletą oferowaną przez ogródki działkowe jest możliwość organizowania rodzinnych i przyjacielskich spotkań towarzyskich. Takie spontaniczne okazje często potrafią się przerodzić w pamiętne wspomnienia, ale także dać początek wieloletnim przyjaźniom. Podczas takich wydarzeń powinno się jednak zadbać o komfort swoich gości – polska pogoda potrafi bardzo szybko się zmienić, skazując tym samym na konieczność schowania się pod dachem. Podobnie sytuacja ma się w przypadku samych gości, którzy mogą potrzebować noclegu. Dlatego też warto wybudować na swojej działce mały domek – szczególnie, że realizacja takiej inwestycji obecnie nie wymaga praktycznie żadnych formalności.

Domek na działce bez pozwolenia budowlanego

Polskie prawo zapewnia możliwość postawienia domku na działce budowlanej bez konieczności uzyskiwania pozwolenia budowlanego. Warunkiem jest jednak, by powierzchnia zabudowy nieruchomości nie przekraczała 35 m2, a jej wysokość wynosiła maksymalnie 5 metrów (4 w przypadku zdecydowania się na płaski dach). Konieczne jest także, by budynek znajdował się w odległości co najmniej 3 metrów od granicy sąsiedniej działki.

Projekty domów bez pozwolenia

Decydując się na budowę domu bez pozwolenia na działce rekreacyjnej, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest innowacyjna technologia SYSTEM 3E – elementy budowlane powstają z perlitu, który zapewnia bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, będąc jednocześnie materiałem wysoce paroprzepuszczalnym. Dzięki temu inwestycje zrealizowane z elementów 3E pozwalają na budowę zdrowych i energooszczędnych domów, bez konieczności stosowania dodatkowej warstwy ociepleniowej. Domki w technologii 3E powstają również w ekspresowym tempie – 1 m2 ściany wnosi się w zaledwie 4,5 minuty!

W ofercie DOM 3E znajdziesz aż 9 projektów domków o powierzchni zabudowy 35 m2 i każdy znajdzie coś dla siebie! Sprawdź koniecznie projekty BOHO, COMO, GENOA, SIENA, PIEMONTE, SEVILLA, MODERN, APULIA, LUGO.