fbpx

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Czego chcesz się dowiedzieć?

Wszystkie

Znaleziono: 0

Budowa w technologii SYSTEM 3E generuje wymierne oszczędności. Są one związane z istotnym skróceniem czasu budowy, a co za tym idzie zaangażowania ekipy budowlanej. Przykładowo, wzniesienie ścian domu o powierzchni 145 m2 metodą tradycyjną może trwać nawet 14 dni, w technologii SYSTEM 3E tylko 1 dzień. Budowa takiego domu do stanu deweloperskiego metodą tradycyjną trwa minimum 5 miesięcy, w technologii SYSTEM 3E tylko 3 miesiące (oczywiście, jeśli w międzyczasie, na placu budowy nie wydarzy się nic nieoczekiwanego). Wymierne oszczędności wynikają także z faktu, że SYSTEM 3E nie wymaga stosowania zaprawy i docieplenia. Klient nie musi zatem kupować dodatkowych materiałów budowlanych, np. cementu czy styropianu. Ponadto, SYSTEM 3E nie wymaga zatrudnienia wykwalifikowanych ekip budowlanych, trudno dostępnych na rynku. W technologii SYSTEM 3E może budować każdy (po przejściu krótkiego szkolenia).

Elementy 3E wykonane są z ciepłochronnego materiału o znacznie obniżonej przewodności cieplnej. Mamy w ofercie 22 typy elementów, dzięki czemu nasz system nie ma ograniczenia w stosowaniu.

Wysoka precyzja wykonania umożliwia nie tylko mechaniczne łączenie na zasadzie ‘klik-klik”, ale także idealne spasowanie. Dzięki temu uzyskujemy konstrukcję ściany monolitycznej, a ewentualne zamknięte powietrze w mikroszczelinach pionowych stanowi również izolację termiczną. Każdy budynek wykonany w naszej technologii jest badany kamerą termowizyjną przez oddaniem inwestorowi.

Wykonaliśmy do tej pory ponad 1000 zdjęć termowizyjnych. Analizując wyniki stwierdziliśmy, że konstrukcje wykonane w technologii 3E są wolne od mostków termicznych na pionowych oraz poziomych łączeniach elementów. Nie zaobserwowaliśmy także nieszczelności na połączeniach ścian 3E z innymi elementami konstrukcji budynku, jak konstrukcje żelbetowe wieńca, słupów konstrukcyjnych, połączeń z konstrukcją dachu oraz przy oknach i drzwiach. Dzięki wysokiej precyzji oraz jakości wykonanych prac, konstrukcje 3E są wolne od nieszczelności, a tym samym od niepotrzebnych strat ciepła z pomieszczeń mieszkalnych.

Tak, polska technologia SYSTEM 3E jest opatentowana na całym świecie. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami i uzyskanym certyfikatem możemy budować na terenie całej Unii Europejskiej.

Stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania, gwarantujące naszym klientom komfort i bezpieczeństwo. Stąd decyzja, by nasze budynki, z racji przewag technologicznych, stawiać na płytach fundamentowych.

W SYSTEM 3E stosujemy wszystkie dostępne na rynku technologie stropowe. Dopuszczamy takie rozwiązania jak: stropy żelbetowe płytowe, strony żelbetowe płytowo-żebrowe, stropy na belkach stalowych, stropy z prefabrykatów, stropy prefabrykowano-monolityczne oraz stropy na belkach drewnianych. Niemniej jednak najczęściej łączymy naszą technologię ze stropami prefabrykowanymi np. z płyt kanałowych żelbetowych lub z płyt kanałowych strunobetonowych.

Do wznoszenia ścian w technologii System 3E wykorzystywane są kształtowe elementy konstrukcyjne, które po złożeniu, dzięki swojej geometrii oraz precyzji, tworzą strukturę monolityczną. Tak wykonana przegroda charakteryzuje się wyższymi parametrami wytrzymałości w porównaniu do tradycyjnych technologii w kierunku pionowym oraz poziomym. Rozpatrując konstrukcję budowlaną, nasi projektanci biorą pod uwagę szereg obciążeń, ze szczególnym uwzględnieniem konstrukcji obciążonej głównie pionowo z drugorzędnymi obciążeniami poziomymi. Do obciążeń pionowych zalicza się na przykład ciężar wyższych kondygnacji oraz inne czynniki jak obciążenie śniegiem. Do poziomych zaliczamy parcie i ssanie wiatru.

Badania przeprowadzone w System 3E świadczą o tym, że nasze konstrukcje charakteryzują się wielokrotnie wyższą wytrzymałością na obciążenia wywołane siłami poziomymi. Wiatr działający na konstrukcję wywołuje momenty zginające, a wytrzymałość konstrukcji w tym kierunku charakteryzowana jest dwiema wartościami – zginania wywoływanego przez rozciąganie spoin wspornych (fxk1) oraz zginania wywoływanego ścinaniem spoin wspornych (fxk2). Przegrody Systemu 3E EKO+ charakteryzują się wytrzymałością na rozciąganie przy zginaniu w płaszczyźnie zniszczenia równoległej do powierzchni łącznia (fxk1 = 0,11 N/mm2) oraz wytrzymałością charakterystyczną na rozciąganie przy zginaniu w płaszczyźnie zniszczenia prostopadłej do powierzchni łączenia (fxk2 = 0,31 N/mm2). Technologia System 3E charakteryzuje się czterokrotnie wyższą wytrzymałością w porównaniu do betonów komórkowych.

SYSTEM 3E to możliwość zrealizowania każdego wymarzonego projektu. Adaptację projektów do naszej technologii przeprowadza doświadczony zespół projektowy. SYSTEM 3E pozwala na wznoszenie budynków do 2,5 kondygnacji, wykorzystując Elementy 3E jako materiał nośny. W przypadku większej liczby pięter, mogą one z powodzeniem być stosowane jako materiał wypełniający. W zakładce „Projekty” znajdą Państwo propozycje domów zarówno parterowych, jak i wyższych.

W porównaniu z przegrodami o podobnych parametrach termoizolacyjnych SYSTEM 3E proponuje ceny konkurencyjne (z uwzględnieniem kosztów pozostałych elementów ściany: tynk, siatka, klej). Biorąc pod uwagę czas wznoszenia ścian, SYSTEM 3E wypada najlepiej ze wszystkich dostępnych na rynku technologii, co generuje oszczędności na kosztach pośrednich (zatrudnienie i zakwaterowanie ekipy wykonawczej, dzierżawa rusztowania i sprzętu, transport).

W domach budowanych w naszej technologii korzystamy z prefabrykowanych nadproży strunobetonowych lub monolitycznych. Wkrótce pojawią się nadproża perlitowe będące komplementarnym elementem SYSTEMU 3E.

Jak najbardziej – Elementy 3E na bazie perlitu spełniają aktualne wymagania dotyczące termoizolacyjności, zawarte w Warunkach Technicznych ze stycznia 2021r – a co za tym idzie, nie potrzebują docieplenia niezależnie od pory roku.

Elementy 3E dystrybuujemy na terenie całej Polski. Sprzedajemy również za granicę. Wykonawcy decydujący się na współpracę z nami mogą liczyć na darmowe przeszkolenie oraz pełne wsparcie merytoryczne w zakresie stosowania SYSTEMU 3E.

Jest to możliwe, ponieważ przy kształcie grzebienia w przypadku każdego Elementu 3E nawiązano do specyficznego kąta pochylenia stożka Morse’a. W efekcie, uzyskano układ powierzchni samo-kotwiących się w ścianie. Nowoczesny proces produkcji Elementów 3E powoduje, że są one precyzyjnie wykonane i idealnie do siebie pasują. Ściany wybudowane w technologii SYSTEM 3E są bardzo trwałe. Potwierdziliśmy to cyklem badań, tj. wytrzymałość na ściskanie, zginanie i ścinanie muru. SYSTEM 3E spełnia wszelkie polskie i europejskie normy w tym zakresie.

Na ściany zewnętrzne wzniesione w technologii SYSTEM 3E w pierwszej kolejności nakładamy siatkę z włókna szklanego z klejem elewacyjnym, a następnie wykończenie. Domyślnie stosujemy tynk silikatowo-silikonowy, jako najodpowiedniejszą mieszankę do większości inwestycji domów jednorodzinnych (niska nasiąkliwość oraz wysoka dyfuzyjność, czyli paroprzepuszczalność). Na ściany wewnętrzne rekomendujemy tynki gipsowe lub cementowo-wapienne, które współgrają z elementami perlitowymi.

Oczywiście, że tak. W ścianach wzniesionych w technologii SYSTEM 3E można wiercić i wykonywać otwory oraz bruzdy instalacyjne, bez szkody dla ich trwałości czy wytrzymałości. Można na nich wieszać różne elementy wyposażenia wnętrz, np. lustra, szafki, telewizory. SYSTEM 3E nie różni się w tym względzie od innych technologii budowy domów.

SYSTEM 3E umożliwia wykorzystanie każdej techniki grzewczej. Będąc jednak odpowiedzialnymi za zdrowie ludzi i środowisko naturalne, rekomendujemy zastosowanie jednej z trzech możliwości: gaz ziemny, energia odnawialna, pompa ciepła.

Tak, istnieje taka możliwość. Jako firma technologiczna sprzyjamy wszystkim rozwiązaniom, które sprzyjają środowisku naturalnemu. Według różnych szacunków, zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli tzw. rekuperacji, zmniejsza zapotrzebowanie domu na energię od 20 do 40%.

Wybudowaliśmy już kilkadziesiąt domów, a kolejnych kilkadziesiąt kreślą nasi architekci. Do 2025 roku spodziewamy się zamówień na blisko 1000 realizacji.

Nasi klienci przemieszkali wiele zim w domach 3E i są bardzo zadowoleni – budynki mają się świetnie. Jeśli chcieliby Państwo poznać naszą technologię i zobaczyć na własne oczy, jak sprawdza się w praktyce, możemy zaproponować spotkanie i zaprezentować naszą gotową realizację.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych i sprawdzonych rozwiązań możemy gwarantować naszym klientom krótki czas wybudowania domów – DOM 3E można wybudować do stanu deweloperskiego nawet w 3 miesiące.

Tak, realizujemy nasze budowy na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami, a poinformujemy Cię o naszych wolnych terminach w Twojej okolicy.

Nie, budowa domu systemem zleconym przez firmę DOM 3E nie jest droższa. Ponadto specjaliści z naszej firmy przeprowadzą cały proces, jak najmniej angażując Twój wolny czas – pomagając w formalnościach i w szeregu innych spraw. Ty możesz bez stresu cieszyć się własnym życiem.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpoczęcie prac budowlanych rozpoczyna się zwyczajowo w ciągu jednego miesiąca.

Tak, banki udzielają finansowania na domy budowane w technologii SYSTEM 3E, realizacja płatności odbywa się zwyczajowo w kilku transzach.

Cena DOM 3E obejmuje kompleksową usługę budowy domu od stanu surowego otwartego do stanu deweloperskiego wraz z obsługą geodezyjną oraz kierownika budowy. Budujemy od A do Z bez angażowania Twojego wolnego czasu.

Udzielamy 5-letniej rękojmi – zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Dodatkowo oferujemy gwarancje producenckie.

Tak, jesteśmy firmą, która lubi wyzwania. Im ciekawsze wnętrze i nowoczesne rozwiązania, tym zadanie jest dla nas bardziej interesujące. Możemy nie tylko zadbać o wykończenie Twojego wymarzonego domu, ale również zająć się aranżacją terenów zielonych wokół niego. Skontaktuj się ze specjalistą DOM 3E, a dowiesz się, jak wybudować swój wymarzony dom.

Zgłoś zainteresowanie usługą DOM 3E za pomocą formularza. Nasz specjalista skontaktuje się Tobą w ciągu 24h i wyjaśni Ci, jak krok po kroku będzie rozwijać się nasza współpraca.

Aby poznać szacunkowy koszt realizacji zachęcamy do skorzystania z kalkulatora na naszej stronie. Końcowa wycena przygotowywana jest po otrzymaniu i omówieniu projektu z Klientem. Jeśli znalazłeś/znalazłaś projekt, który Cię interesuje skontaktuj się z naszym doradcą lub wypełnij formularz – przygotujemy bezpłatną wycenę wstępną.

Pamiętaj, że oprócz projektów dostępnych na naszej stronie realizujemy również te zakupione na serwisach zewnętrznych, stworzone we współpracy z zewnętrznym architektem, możemy również zaproponować pomoc naszych architektów i stworzyć twój wymarzony dom od podstaw.

W DOM 3E zajmujemy się kompleksową budową domów – od pomocy w zorganizowaniu niezbędnej dokumentacji, po finalizację realizacji inwestycji. Oznacza to, że klient otrzymuje od nas materiał wraz z usługą budowy domu. Możemy również udzielić szkolenia ekipie wykonawczej Klienta, w naszej fabryce w Radomsku lub bezpośrednio na placu budowy.

Stworzenie lub adaptacja projektu jest uzależniona od udzielanej przez gminę decyzji o warunkach zabudowy lub od Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego na konkretnej działce. Jest ona więc niezbędna, aby wiedzieli Państwo jakie zmienne muszą być wzięte pod uwagę projektując lub wybierając gotową propozycję.

Czas realizacji inwestycji uzależniony jest przede wszystkim od wielkości domu. Z naszej strony organizujemy prace tak, aby pomiędzy projektem, adaptacją, a realizacją inwestycji nie było zbędnych przestojów. Ściany domu jednorodzinnego 120m2 powstają w jeden dzień i tyle samo czasu potrzebujemy na postawienie więźby dachowej.

Elementy 3E składają się z naturalnego perlitu i spoiw mineralnych. Szczegółowa receptura stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa. Mieszanka została tak zaprojektowana, aby Elementy 3E w sposób maksymalny wykorzystywały doskonałe właściwości perlitu, tj. odporność na temperatury od – 200°C do 900°C; obojętność chemiczna i sterylność; termoizolacyjność; dźwiękochłonność; odporność na wilgoć; niepodatność na pleśń, algi, grzyby i glony; odporność na ogień; paroprzepuszczalność; stałość objętościowa; ochrona przed owadami i gryzoniami. Dzięki temu, Elementy 3E są przyjazne dla zdrowia człowieka i całego środowiska naturalnego.

Elementy EKO+ charakteryzują się wysoką wytrzymałością na ściskanie (Fk = 1,0 N/mm2), dzięki czemu możliwe jest wznoszenie budynków mieszalnych do wysokości 12 metrów. Dodatkowo, dzięki odpowiednio zaprojektowanej geometrii poziomych zamków w elementach S3E, nasze konstrukcje charakteryzują się wielokrotnie wyższą wytrzymałością na obciążenia wywołane siłami zginającymi i ścinającymi. Świadczą o tym wyznaczone eksperymentalnie wartości charakterystycznej wytrzymałości konstrukcji na zginanie wywołane przez rozciąganie spoin wspornych (fxk1 = 0,11 N/mm2), wytrzymałość na zginanie wywołane przez ścinanie spoin wspornych (fxk2 = 0,31 N/mm2), oraz wytrzymałość muru na ścinanie (Fvk = 0,07 N/mm2).

O ponadprzeciętnej trwałości i wytrzymałości naszych ścian świadczy również przeprowadzony przez nas test odporności na uderzenia. Co więcej, nasze ściany charakteryzują się bardzo wysoką ognioodpornością. Klasyfikacja REI 240 +M oznacza czas, w którym ściany nośne, stanowiące przegrodę oddzielającą wnętrze rozgrzanego pieca (ok. 1200°C), zachowują swoją nośność (R), szczelność (E) i izolacyjność ogniową (I). Przegroda wykonana w technologii SYSTEM 3E EKO+ z powodzeniem utrzymała swoje parametry podczas czterogodzinnego testu pożarowego (w przypadku 100% obciążenia obliczeniowego). Dodatkowo nie uległa zniszczeniu po wielokrotnych uderzeniach mechanicznych wahadłem o wadze ok. 200 kg. Brak zniszczeń po testach mechanicznych jest ponownie wynikiem znacznie wyższej odporności na obciążenia zginające i ścinające, dzięki temu technologia SYSTEM 3E jest bezkonkurencyjna pod kątem bezpieczeństwa oraz trwałości konstrukcji w warunkach skrajnych warunków atmosferycznych.

W DOM 3E postrzegamy ekologię naszego produktu w kilku aspektach.

Elementy budowlane wykonane są z naturalnego perlitu, którego pochodzenie i świetne właściwości pozwalają na niskoenergetyczny proces produkcyjny oraz obniżenie ilości zużywanej wody.

Perlit ekspandowany jest wysoce termoizolacyjnym materiałem, dzięki czemu straty ciepła w budynku wykonanym z naszych elementów są znacznie ograniczone. Niższe zużycie energii pozwala nie tylko obniżyć rachunki, ale także ograniczyć zużycie paliw kopalnych potrzebnych na ogrzewanie budynku oraz ograniczyć emisje CO2 do atmosfery.

Ściana 3E jest jednowarstwowa: nie potrzebuje dodatkowego ocieplania i materiałów uzupełniających – dzięki temu znacznie obniżamy ślad węglowy i ślad wodny obiektu budowlanego. Technologia 3E dedykowana jest do projektów o podwyższonym standardzie energooszczędności, w tym energooszczędnych, pasywnych, zero-energetycznych i plus-energetycznych domów.

Nasz materiał, w połączeniu z unikatowym kształtem, pozytywnie wpływa na proces budowlany. Szybkość wznoszenia oraz wykluczenie materiałów uzupełniających pozwalają na redukcję ilości odpadów budowlanych (nawet do 80%), ograniczyć zużycie wody na budowie oraz przyspieszyć cały proces. Mniej toksycznej chemii budowlanej, materiałów ociepleniowych oraz opakowań zmniejsza negatywny wpływ budowy na środowisko.

Materiał, z którego wykonane są Elementy 3E, został opracowany w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu istnieje możliwość jego 100% recyklingu. Przetworzony surowiec wykazuje konkurencyjne parametry wytrzymałościowe i termoizolacyjne, dlatego z powodzeniem znajduje zastosowanie w innych komponentach ekologicznej bryły budynku.

Nie, nie występuje. Zjawisko wystąpienia kondensacji powierzchniowej pary wodnej sprawdza się poprzez wyznaczenie czynnika temperaturowego (fRsi. fRsi.) – dla naszej ściany to około 0,98. Przyjmuje się, że kondensacja nie zachodzi, gdy wartość przekracza 0,72.

Do produkcji Elementów 3E wykorzystujemy perlit ekspandowany, który jest idealnym izolatorem termicznym oraz dobrym materiałem konstrukcyjnym. W połączeniu ze spoiwem mineralnym oraz specjalnie dobranymi dodatkami, ograniczyliśmy absorpcję wody naszego materiału do minimum (10’: £ 30 g/m2 * s0,5). Dzięki temu perlit nie magazynuje wody w swojej strukturze, a nasze ściany pozostają suche przez cały okres użytkowania.

Współczynnik przewodzenia ciepła dla materiału wynosi 0,072 ± 0,003 W/mK, przenikanie dla 1m2 to U= 0,198 W/m2 K. Brak zaprawy nie powoduje występowania mostków cieplnych – Elementy 3E są zaprojektowane i wyprodukowane z precyzją wykluczającą spoiny. Zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną nie wykazały, by na łączeniach elementów występowały mostki termiczne.

Precyzja, z jaką zaprojektowane i wykonane są Elementy 3E jest niezwykle wysoka. Nie pojawiają się odchylenia, ponieważ mamy wysoką dokładność produkcyjną, a dokładność wymiarowa każdego bloczka to 1 mm. Wynika to z naszej Deklaracji Właściwości Użytkowych.

Istnieje możliwość zakupu Elementów 3E pod budowę domu poprzez wskazanego przez Państwa wykonawcę, wraz z odpowiednim przeszkoleniem ekipy budowlanej.

Elementy 3E są jeszcze dostępne od ręki w limitowanych ilościach.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Przejdź do kontaktu

  Napisz do nas

  MamNie mam
  MamNie mam
  MamNie mam

  Masz pytania?

  Skontaktuj się z nami

  Budujemy w zgodzie z EKO