Nowoczesna technologia
dla wymagających

Ściany stanowią podstawę bryły każdego budynku i mają wpływ na jakość konstrukcji, trwałość, ale także determinują mikroklimat, który będzie panować wewnątrz twojego domu.


SYSTEM 3E to nasza autorska technologia wznoszenia ścian jednowarstwowych, która wykorzystuje ekologiczny i energooszczędny surowiec – perlit.


Doskonałe wykonanie, precyzyjny kształt i wyjątkowe właściwości elementów 3E powodują, że budowa jest prostsza i szybsza od metod tradycyjnych.

WŁAŚCIWOŚCI ELEMENTU 3E

TERMOIZOLACYJNY
HYDROFOBOWY
OGNIOODPORNY
PAROPRZEPUSZCZALNY
WYTRZYMAŁY

WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKANIA CIEPŁA
U=0,198 TO GWARANCJA CIEPŁYCH ŚCIAN BEZ DODATKOWEGO OCIEPLENIA.

U=0,198

ŚLADOWA ABSORPCJA WODY PO 10’: ≤ 40 g/m² • s0,5 SPRAWIA, ŻE ŚCIANY Z PERLITU POZOSTAJĄ SUCHE PRZEZ CAŁY OKRES UŻYTKOWANIA.

≤ 40
g/m²

ŚCIANA 3E POSIADA KLASĘ OGNIOODPORNOŚCI REI 240+M. PO 240 MIN. POŻARU UTRZYMUJE SWOJE PARAMETRY I JEST ODPORNA NA USZKODZENIA MECHANICZNE.

REI
240+m

WSPÓŁCZYNNIK PRZEPUSZCZALNOŚCI PARY WODNEJ (µ ≤ 15) CHRONI ŚCIANY PRZED WILGOCIĄ, PLEŚNIĄ I USZKODZENIAMI.

µ ≤15

BEZPIECZNĄ I TRWAŁĄ KONSTRUKCJĘ ŚCIAN 3E ZAPEWNIA WSPÓŁCZYNNIK WYTRZYMAŁOŚCI NA ŚCISKANIE ≥ 1,5 N/mm2.

≥ 1,5
n/mm²

dlaczego
warto?

SYSTEM 3E to obecnie najcieńsza i najcieplejsza ściana jednowarstwowa na rynku UE.

Wysokie parametry termoizolacyjne przekładają się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Innowacyjny sposób łączenia elementów 3E to gwarancja bezpieczeństwa oraz trwałości konstrukcji przez lata.

komfort
użytkowania

Domy z perlitu utrzymują optymalną temperaturę pomieszczeń niezależnie od pory roku. Zimą w domu jest ciepło, a latem przyjemnie chłodno

bez docieplenia

Ściany 3E nie wymagają ocieplenia i stosowania ropopochodnego styropianu, dzięki czemu są paroprzepuszczalne. Wpływa to korzystnie na cyrkulację powietrza wewnątrz domu – ułatwia usuwanie zanieczyszczeń, alergenów i nadmiaru wilgoci. To przyczynia się do lepszej jakości powietrza i korzystnie wpływa na zdrowie Twoje i Twoich bliskich

ściany
bez wilgoci

Wybierając technologię SYSTEM 3E nie musisz obawiać się nadmiaru wilgoci, która może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów na ścianie. Naturalne ściany z perlitu są gwarancją zdrowego i bezpiecznego domu. To najlepsze rozwiązanie dla alergików i astmatyków.

ekologia

ślad
wodny

Innowacyjny proces produkcji oraz znaczące ograniczenie prac związanych z użyciem wody na placu budowy zaowocowało trzykrotnym zmniejszeniem śladu wodnego naszego produktu w porównaniu do tradycyjnych materiałów.

ślad węglowy

ślad węglowy budowy 1 m2 ściany w technologii SYSTEM 3E jest o 54% niższy w stosunku do metod tradycyjnych.

recykling

100% odpadu budowlanego z perlitu można ponownie przetworzyć i wykorzystać w innych elementach energooszczędnej bryły budynku.

odpady

Zastosowanie technologii 3E przekłada się na wykluczenie materiałów uzupełniających, np. zaprawy i ocieplenia. Dzięki temu zmniejszamy ilość odpadów budowlanych nawet o 80%.

Obieg zamknięty produktu

Elementy 3E cechuje zamknięty cykl życia w modelu "od kołyski do kołyski" (cradle-to-cradle), co jest efektem zastosowania perlitu. Oznacza to, że wprowadzony do obiegu surowiec, od razu rozpoczyna kolejny etap życia komponentu, który powstanie z przetworzonego materiału.

fabryka 3e

Elementy 3E powstają w fabryce w Radomsku. Własna produkcja gwarantuje ciągłość dostaw i najwyższą jakość