weranda

Dom z werandą – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Projekty domów z werandą zyskały popularność, szczególnie dzięki filmom amerykańskim. To właśnie tam możemy obserwować przepiękne werandy, na których odpoczywają bohaterowie. Każdy z nas może sobie pozwolić na dom z werandą niczym z filmu. Od nas jedynie zależy jak zagospodarujemy to miejsce. Jeśli interesujesz się projektami domów z werandą, sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać oraz co wyróżnia domy z werandą.

Co to jest weranda?

Weranda określana jest również jako dobudówka, czyli pomieszczenie o funkcji wypoczynkowej. Stawiana jest ona najczęściej od frontu budynku lub przy innej elewacji. Może być ona murowana lub drewniana. Zazwyczaj można się spotkać z werandą otwartą. Jednak część osób decyduje się również na oszkloną werandę, która jest przykryta dachem. Dzięki temu, może ona służyć przez cały rok, niezależnie od pogody.

Weranda jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Jednocześnie całkowicie zmienia ona postrzeganie projektu domu. Weranda powoduje, że dom od razu wygląda na bardziej przytulny i niezwykle rodzinny. Warto wspomnieć, że weranda nie zawsze musi towarzyszyć dużemu projektowi domu. Projekty mniejszych domów także mogą być wzbogacone o werandę i spełniają swoją funkcję.

dom z werandą

Projekty domów z werandą – amerykański styl dla każdego

Domy z pięknymi werandami możemy podziwiać w wielu amerykańskich produkcjach filmowych i serialach. To właśnie tam przed wejściem do domu można zobaczyć huśtawkę i strefę wypoczynkową tętniącą życiem. Dla wielu osób taki widok to marzenie. Na szczęście takie rozwiązanie jest w zasięgu dla każdego. Wystarczy zdecydować się na projekt domu z werandą w amerykańskim stylu. Wiele projektów domów jest stylizowanych właśnie na wille zza oceanu. Z pewnością każdy wybierze dla siebie coś odpowiedniego z gotowych projektów dostępnych na rynku. Wybór projektów jest tak duży, że łatwo wybrać projekt w ulubionym stylu. Można także zamówić indywidualny projekt domu z werandą. Dzięki temu dostosujemy go od początku do końca do swoich upodobań.

Dom z werandą – na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu?     

Dom z werandą to doskonała propozycja dla osób, które chciałyby płynnie połączyć strefę mieszkalną z częścią wypoczynkową. Swobodne wyjście z domu na zadaszony taras to dla wielu osób idealne rozwiązanie. Przestronna weranda będzie stanowić wówczas obowiązkowy element w projekcie domu. Weranda może pełnić szereg różnych funkcji i można ją dowolnie zagospodarować. Zazwyczaj zostaje ona zaaranżowana jako miejsce rodzinnego odpoczynku. Można tam spotkać zestaw wypoczynkowy w postaci wygodnej sofy, a także grill i kominek, które umilą wspólnie spędzone chwile.

Dlaczego warto zdecydować się na projekt domu z werandą?

Wybór projektu domu z werandą zapewnia jego mieszkańcom szereg możliwości. Weranda stanowi wówczas miejsce, które bez przeszkód można użytkować przez większą część roku, niezależnie od warunków atmosferycznych.  Latem ochroni nas przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, a w okresie jesienno-zimowym przed deszczem czy śniegiem. Weranda sprawdzi się również jako jadalnia, gdzie na świeżym powietrzu będzie można cieszyć się wspólnym posiłkiem z rodziną. Idealnym rozwiązaniem może okazać się również zamontowanie huśtawki na werandzie. To właśnie tam będzie można usiąść z książką lub spotkać się na popołudniową kawę z przyjaciółmi. Werandę można dowolnie zaaranżować – tak naprawdę, wszystko zależy od indywidualnych preferencji mieszkańców.