Filip Chajzer, elementy SYSTEM 3E

Jak będzie wyglądał dom Filipa Chajzera? Główny Architekt 3E opowiada o inwestycji na Mazurach

Pod koniec poprzedniego roku rozpoczęliśmy budowę kolejnego domu w technologii SYSTEM 3E. Naszym klientem jest Filip Chajzer, który zdecydował się na budowę swojego wymarzonego domu 3E na polskich Mazurach.

Jak będzie mieszkał Filip Chajzer?

Filip zdecydował się na projekt domu o powierzchni 130 m2, z poddaszem użytkowym. Oprócz przestronnego salonu połączonego z kuchnią, na dole znajdzie się również sypialnia z osobną łazienką. Poddasze pomieści salon oraz dwie sypialnie (z łazienkami), z których rozpościerać się będzie piękny widok na mazurskie jezioro. Projekt domu jest unikatowy, idealnie wkomponowuje się w naturę. Dom stwarza całkowite poczucie odosobnienia, a jednocześnie zapewnia wyjątkową możliwość kontaktu z naturą. Elewacja z cegieł i drewna sprawi, że budynek będzie spójny z regionalną zabudową. Duże przeszklenia cudownie doświetlą pomieszczenia i połączą przestrzeń w domu z otaczającą przyrodą. Wnętrze domu będzie przyjazne, zachowane w skandynawskim stylu.

projekt techniczny budynku

Konstrukcja nowego domu Filipa jest murowa z zastosowaniem jednowarstwowych ścian bezspoinowych w technologii SYSTEM 3E. Posadowienie budynku wykonano na mikropalach spiętych żelbetowymi belkami oczepowymi połączonymi z płytą posadzki. Do tego projektu nasi eksperci wybrali więźbę dachową tradycyjną – krokwiowo-jętkowa z dodatkowym oparciem na płatwiach. Strop piętra wykonany jest z prefabrykowanych żelbetów – Teriva Panel. W projekcie nie zabrakło rozwiązań proekologicznych – zastosowywano instalację fotowoltaiczną, pompy ciepła oraz rekuperację.

– Filip decyzję o realizacji budynku w technologii SYSTEM 3E podjął błyskawicznie. Wystarczyła jedna wizyta w naszym zakładzie produkcyjnym w Radomsku i technologia została wybrana. Dom będzie naszpikowany sprawdzonymi i nowoczesnymi rozwiązaniami – od wysokiej jakości stropów, po energooszczędną wentylację, kończąc na niestandardowej elewacji – mówi Mateusz Goździkiewicz, Główny Architekt DOM 3E.

Chajzer Buduje na YouTube

Filip Chajzer stworzył również dedykowany budowie kanał YouTube, zatytułowany „ChajzerBuduje”. W premierowym odcinku prezenter przeprowadził widzów przez początkowy etap budowy – wznoszenie pierwszej kondygnacji ścian 3E. Filip odwiedził również naszą siedzibę, gdzie wspólnie z ekspertami 3E ustalił szczegóły budowy. Na nowym kanale dostępny jest już drugi odcinek, w którym Filip przeprowadza widzów przez kolejny etap – układanie stropów.

– Tak jak przy wielu naszych projektach i realizacjach, również w domu Filipa, świetnie sprawdziły się stropy prefabrykowane firmy STROPY.pl. Z szerokiej oferty stropów prefabrykowanych zastosowaliśmy strop Teriva S-Panel. Dzięki temu rozwiązaniu, strop nad kondygnacją parteru powstał w ciągu jednego dnia. Jest to rozwiązanie umożliwiające zoptymalizowanie procesu budowlanego pod względem nakładu pracy, a co za tym idzie kosztów. Teriva S-Panel jest rozwiązaniem umożliwiającym dowolną konfigurację stropów z uwzględnieniem kształtu budynku, otworowania pod m.in. klatki schodowe, antresole, szachty instalacyjne piony wentylacyjne czy kominowe – dodaje architekt.

Początki