projekt domu z garażem HK-25

Projekty domów z garażem – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!

Wybór projektu domu to jeden z ważniejszych etapów planowania budowy domu. To właśnie w tym momencie powinniśmy uwzględnić, czy chcemy dom z garażem, a także w jakiej formie. Wyróżnić można bowiem projekty domów z garażem w bryle, w piwnicy, a także projekty domów z garażem dobudowanym. Sprawdź koniecznie, jakie masz możliwości oraz co powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji.

Projekty domów z garażem – komfort i bezpieczeństwo

Projekty domów z garażem cieszą się niesłabnącą popularnością. Wynika to z faktu, że większość osób jest zmotoryzowana i zależy im na bezpieczeństwie swojego samochodu. Decydując się na dom z garażem, możemy ochronić auto przed kradzieżą oraz przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Posiadanie garażu przy domu jest komfortowe szczególnie w okresie zimowym. Nie musimy wówczas odśnieżać samochodu, a także wsiadać do zimnego wnętrza. Jest to niezwykle istotne w przypadku rodzin z dziećmi, szczególnie jeśli do garażu przechodzi się bezpośrednio z domu. Możemy w komfortowych warunkach zapiąć dzieci w fotelikach i ruszyć w podróż bez obaw, że na przykład auto nie odpali z powodu parkowania na zewnątrz w okresie zimowym. W okresie letnim również możemy cieszyć się z zalet posiadania garażu. Samochód nie jest wtedy wystawiony na silną ekspozycję na słońce, a jak wiadomo, promieniowanie UV wykazuje niekorzystny wpływ na stan lakieru i z czasem dochodzi do nieestetycznych przebarwień. Plusem trzymania auta w garażu jest to, że nie jest tak narażone na zanieczyszczenia w postaci smogu czy kwaśnego deszczu.

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym – dla kogo?

Decydując się na dom z garażem, należy podjąć również decyzję dotyczącą gabarytów garażu. W zależności od potrzeb oraz indywidualnych upodobań trzeba zdecydować ilu stanowiskowy będzie garaż. Jedną z popularniejszych opcji jest dom z garażem jednostanowiskowym. Projekty domów z garażem jednostanowiskowym są szczególnie polecane dla singli, a także dla rodzin posiadających tylko jedno auto. Jeśli domownicy nie mają w planach kupna drugiego samochodu, to wybór garażu jednostanowiskowego jest wówczas najlepszą opcją. Zaletą tego rozwiązania jest to, że pomimo niewielkiej powierzchni, z powodzeniem zmieścimy tutaj jeden samochód, a także zyskujemy trochę miejsca do przechowywania narzędzi.

Projekty domów z garażem dwustanowiskowym – co warto wiedzieć?   

Coraz częściej zdarza się tak, że potrzebujemy jednak dodatkowej przestrzeni w garażu lub posiadamy dwa lub więcej aut. Wówczas świetnym rozwiązaniem będzie wybór projektu domu z garażem dwustanowiskowym. Oczywiście jest to o wiele większe przedsięwzięcie dla Inwestora, jednak w przypadku posiadania przez domowników dwóch aut, będzie to niezwykle komfortowe rozwiązanie. Najważniejsze jest to, aby projekt domu z garażem dwustanowiskowym umożliwiał domownikom łatwy i funkcjonalny dostęp do wszystkich umieszczonych w garażu samochodów. W takim garażu zyskujemy dodatkowe miejsce choćby na zorganizowanie warsztatu z narzędziami. Dom z garażem dwustanowiskowym cieszy się popularnością szczególnie wśród posiadaczy większych działek.

projekt domu z garażem HK-26

Wybór projektu domu z werandą zapewnia jego mieszkańcom szereg możliwości. Weranda stanowi wówczas miejsce, które bez przeszkód można użytkować przez większą część roku, niezależnie od warunków atmosferycznych.  Latem ochroni nas przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, a w okresie jesienno-zimowym przed deszczem czy śniegiem. Weranda sprawdzi się również jako jadalnia, gdzie na świeżym powietrzu będzie można cieszyć się wspólnym posiłkiem z rodziną. Idealnym rozwiązaniem może okazać się również zamontowanie huśtawki na werandzie. To właśnie tam będzie można usiąść z książką lub spotkać się na popołudniową kawę z przyjaciółmi. Werandę można dowolnie zaaranżować – tak naprawdę, wszystko zależy od indywidualnych preferencji mieszkańców.

Projekty domów z garażem w piwnicy – czy to się opłaca?

Część Inwestorów decyduje się na projekt domu z garażem w piwnicy. To świetna opcja szczególnie w przypadku wąskich działek, na których nie ma miejsca na postawienie garażu dobudowanego. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą posiadać garaż w bryle domu, ale nie dysponują zbyt dużą działką. Zaletą garażu w piwnicy jest to, że nie zabiera on powierzchni użytkowej parteru, lecz jest umiejscowiony w gruncie. Projekty domów z garażem w piwnicy to gwarancja utrzymania optymalnej temperatury w pomieszczeniu garażowym. Warto podkreślić, że zazwyczaj projekty domów z garażem uwzględniają strefę buforową pomiędzy strefą mieszkalną a pomieszczeniem garażowym, aby nie dopuścić do przedostawania się spalin z garażu do wnętrza domu. Co ciekawe, można ją zagospodarować jako pomieszczenie gospodarcze, kotłownię, pralnię bądź spiżarnię.