elementy SYSTEM 3E

Hiszpanie zakochani w technologii SYSTEM 3E – ruszamy z nową inwestycją

W dobie niedoborów materiałów, rosnących cen usług budowlanych, wysokich kosztów kredytów inwestorzy indywidualni starają się maksymalnie optymalizować koszty. Krótki czas budowy, ekologia, oszczędność materiałów sprawiły, że Hiszpanie zainteresowali się technologią SYSTEM 3E.

Z sukcesami rozpowszechniamy naszą technologię SYSTEM 3E w Europie. Na ten rok za cel obraliśmy sobie Szwecję, Niemcy, Holandię oraz Hiszpanię. Mimo, że rynek hiszpański jest silnie konkurencyjny, jeśli chodzi o technologie i nowe rozwiązania budowlane, to nasza wyjątkowa technologia wznoszenia ścian z elementów wykonanych z naturalnej skały jaką jest perlit spotkała się z dużym zainteresowaniem tamtejszych inwestorów. Hiszpania, jak i cała Europa boryka się z wysokim poziomem inflacji. Wiele produktów, zwłaszcza w budownictwie zdrożało o prawie 70%. To właśnie sprawia, że inwestorzy z tamtych rejonów chcą budować szybko, efektywnie i przy względnie stabilnych kosztach.

– Mimo, że technologia SYSTEM 3E jest polskim wynalazkiem, a fabryka elementów z perlitu oddalona jest o kilka tysięcy kilometrów, to spotkaliśmy się ze sporym zainteresowaniem inwestorów m.in. z rejonów Kantabrii. Właściwości ekologiczne perlitu doskonale wpasowują się w preferencje hiszpańskiego rynku budowlanego. Termoizolacja elementów perlitowych jest najlepszym przykładem. Mimo ciepłego klimatu w Hiszpanii, brak kosztów ocieplenia budynku przy jednoczesnym zachowaniu właściwej izolacji w odniesieniu do warunków zewnętrznych spotkał się z bardzo dużym entuzjazmem oglądających podczas jednego z dni otwartych. Mówiąc prościej, Hiszpanom spodobało się, że bez wykorzystania ropopochodnego styropianu będą mieć chłodny dom w dzień i ciepły w nocy. – opowiada Piotr Budnik, Wiceprezes Zarządu SYSTEM 3E

Inwestorzy z całego świata szukają sposobów jak ograniczyć koszty swoich inwestycji. Tak też jest w przypadku inwestorów z Hiszpanii. Dzięki rewolucyjnym właściwościom perlitu możliwe jest istotne ograniczenie czasu realizacji inwestycji, można ją bowiem prowadzić przez cały rok, bez względu na pogodę. Elementy perlitowe mają odpowiedni kształt, dlatego łączą się niczym klocki Lego. Mniejsza niż przy standardowej technologii stawiania ścian jest liczba zaangażowanych pracowników i liczba ekip podwykonawczych. Niższe są koszty związane z zakupem wielu materiałów budowlanych, ponieważ taki budynek nie wymaga dodatkowego, kosztownego docieplenia. SYSTEM 3E pozwala też skutecznie chronić środowisko naturalne. Materiały budowlane z perlitu mogą być ponownie wykorzystane do produkcji, co skutecznie ogranicza ilość odpadów na placu budowy. Także zużycie wody jest czterokrotnie mniejsze niż w przypadku wykorzystania tradycyjnych technologii wznoszenia ścian z zastosowaniem zaprawy czy klejów. W czasie dnia otwartego na jednej z inwestycji w Kantabrii te unikatowe cechy naszej technologii robiły bardzo duże wrażenie na oglądających i inwestorach z branży budowlanej.

– Od dłuższego czasu szukałem takiego rozwiązania jak SYSTEM 3E. Widziałem wiele technologii, z zawodu jestem konstruktorem, ale to ekologiczność i logiczne rozwiązanie elementów z perlitu zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Do tej pory myślałem, że budowanie ścian bez użycia zaprawy jest możliwe tylko w opowieściach SCI-FI, ale to jest już rzeczywistość. Im bardziej odkrywałem tajemnicze właściwości tej technologii, tym bardziej wiedziałem, że chcę zobaczyć, jak ona działa. Tak właśnie pojawił się pomysł na dom z SYSTEMU 3E. –   opowiada Rufino Sarabia, inwestor z Kantabrii.